W czwartek i piątek,  28 i 29 marca, w szczecińskiej „Floating Arenie” odbyła się

I Runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12-13 lat

(są to zawody ogólnopolskie)

Naszym celem było zakwalifikowanie się do II Rundy tej imprezy i cel ten osiągnęliśmy.

 

DSC 0450DSC 0370

 

Nie zdobyliśmy żadnych medali, ale też ich się nie spodziewaliśmy. Pojechaliśmy w  minimalnym dopuszczalnym składzie, bo takie czynniki jak miedzy innymi choroby wyeliminowały z udziału część naszych zawodników. Poza tym przypomnijmy, iż mieliśmy niespodzianą i niezależną od nas niemal trzytygodniową przerwę w treningach w wodzie, więc kolejna grupa naszych pływaków w zasadzie bez żadnego treningu pojechała na ważną imprezę. W pływaniu taka przerwa niestety natychmiast odbija się na rezultatach. Pomimo tego i tak wiele życiówek zostało poprawionych. Najbliżej strefy medalowej była Hanna Aleksandrowicz, która zajęła  4 miejsce na 100 m motylkowym, 6 miejsce na 200 m zmiennym i 6 miejsce na 400 m  dowolnym,  a także Zofia Wadecka zajmując 5 miejsce na 200 klasycznym.

Brawa za udział i zaangażowanie mimo takich przeciwności należą się wszystkim, czyli:

w roczniku 2006 poza wymienioną  już Hanną Aleksandrowicz - Nikoli Błaszczyk, Antoninie Mężykowskiej i Marcelowi Olszewskiemu,

 natomiast w roczniku 2007 - Juli Kęsik, Martynie Otockiej, Jakubowi Brzęczek i wspomnianej Zofii Wadeckiej.

Teraz, gdy powróciliśmy do regularnych treningów mamy nadzieję,  że start w kolejnej rundzie tych zawodów będzie bardziej owocny i poprawi naszą lokatę.