W minioną sobotę (17 listopada) uczestniczyliśmy w corocznym mitingu pływackim organizowanych przez MKP Marlin Gryfino
„Laguna CUP 2016”.
Zdobyliśmy tam łącznie 28 medali (15 złotych, 7 srebrnych, 8 brązowych)
a także 4 statuetki dla najlepszych zawodników.
W zawodach uczestniczyło 243 zawodników z 9 klubów. Każdy mógł wystartować w dowolnej liczbie konkurencji więc wykorzystaliśmy ten fakt i poszliśmy na „całość” aby wdrażać tych najmłodszych w trudne i „niezdobyte” jeszcze dla nich dystanse, a tym starszym dać szanse na poprawienie swoich „życiówek”…i plan niemal w całości się powiódł. Dla 12 i 11-latków konkurencje 200 m st. zmiennym oraz 400 i 800 dowolnym przeprowadzane były w ramach Ogólnopolskiego Sprawdzianu Wytrzymałości
i Wszechstronności Stylowej.
I znów wyróżnić trzeba Olgę Parol, która była klasą dla siebie samej - w pięciu startach zdobyła 5 złotych medali i to w stylu, który wzbudzał respekt i zdumienie. Nas najbardziej cieszyły jej wyniki w najtrudniejszych konkurencjach czyli 200 m stylem zmiennym - 2:43,94 oraz 400 m stylem dowolnym – 5:13,46. Uzyskane czasy były nie tylko „nokautem” dla jej rówieśniczek i rówieśników, ale także dla starszych dziewcząt, a spośród starszych chłopców tylko trzech na 200 zmiennym uzyskało lepsze czasy. Śmiemy twierdzić, że obecnie są to jedne z najlepszych wyników w Polsce w tej grupie wiekowej a Olga wciąż do końca nie pokazała swoich możliwości!
Na wyróżnienie zasługują także Bartłomiej Pieńkowski – 4 medale, Igor Grzesik – 4 medale, Mikołaj Balik – 4 medale, Oskar Burzyński – 3 medale, Zofia Wadecka – 5 medali , Antonina Mężykowska – 2 medale oraz Alan Kurek – 1 medal. Jednakże jeszcze raz należy podkreślić, że wszyscy zaprezentowali się bardzo dobrze i ze wszystkich startów jesteśmy bardzo zadowoleni włącznie z tymi gdzie były dyskwalifikacje, bo to też są doświadczenia, które będą w przyszłości procentowały.
A poniżej miejsca poszczególnych zawodników:
Statuetki za najlepszych zawodników w punktacji FINA:
dziewczęta rocznik 2007 i młodsze – Zofia Wadecka
chłopcy rocznik 2006 - Oskar Burzyński
dziewczęta rocznik 2005 - Olga Parol
chłopcy rocznik 2005 - Igor Grzesik
rocznik 2004
Alan Kurek 50 m st. grzbietowym - 7 miejsce
800 m st. dowolnym - 7 miejsce
50 m st. motylkowym - srebrny medal
50 m st. klasycznym - 6 miejsce
200 m st. zmiennym - 9 miejsce
Łukasz Kęsik 50 m st. grzbietowym - 10 miejsce
800 m st. dowolnym - 12 miejsce
50 m st. motylkowym - 5 miejsce
50 m st. klasycznym - 8 miejsce
200 m st. zmiennym - 11 miejsce
rocznik 2005
Olga Parol 50 m st. grzbietowym - złoty medal
200 m st. zmiennym - złoty medal
50 m st. motylkowym - złoty medal
50 m st. klasycznym - złoty medal
400 m st. dowolnym - złoty medal
Katarzyna Kozikowska 50 m st. grzbietowym - 7 miejsce
50 m st. motylkowym - 6 miejsce
50 m st. klasycznym - 7 miejsce
400 m st. dowolnym - 8 miejsce
Małgorzata Strzelczyk 50 m st. grzbietowym - 16 miejsce
200 m st. zmiennym - 13 miejsce
50 m st. motylkowym - 13 miejsce
50 m st. klasycznym - 9 miejsce
400 m st. dowolnym - 15 miejsce
Emilia Furs 50 m st. grzbietowym - 20 miejsce
200 m st. zmiennym - 18 miejsce
50 m st. motylkowym - 16 miejsce
50 m st. klasycznym - 15 miejsce
400 m st. dowolnym - 14 miejsce
Igor Grzesik 50 m st. grzbietowym - 6 miejsce
200 m st. zmiennym - złoty medal
50 m st. motylkowym - złoty medal
50 m st. klasycznym - złoty medal
400 m st. dowolnym - srebrny medal
Bartłomiej Pieńkowski 50 m st. grzbietowym - złoty medal
200 m st. zmiennym - 4 miejsce
50 m st. motylkowym - brązowy medal
50 m st. klasycznym - brązowy medal
400 m st. dowolnym - złoty medal
Igor Włodarczyk 50 m st. grzbietowym - 8 miejsce
200 m st. zmiennym - 19 miejsce
50 m st. motylkowym - 11 miejsce
50 m st. klasycznym - 15 miejsce
400 m st. dowolnym - 18 miejsce
Kacper Kurek 50 m st. grzbietowym - 4 miejsce
200 m st. zmiennym - 5 miejsce
50 m st. motylkowym - 5 miejsce
50 m st. klasycznym - 7 miejsce
400 m st. dowolnym - 6 miejsce
Filip Nowicki 50 m st. grzbietowym - 19 miejsce
50 m st. klasycznym - 17 miejsce
400 m st. dowolnym - 25 miejsce
rocznik 2006
Antonina Mężykowska 50 m st. grzbietowym - 6 miejsce
100 m st. zmiennym - 4 miejsce
50 m st. motylkowym - srebrny medal
50 m st. klasycznym - 5 miejsce
50 m st. dowolnym - brązowy medal
Nikola Błaszczyk 50 m st. grzbietowym - 17 miejsce
100 m st. zmiennym - 10 miejsce
50 m st. motylkowym - 9 miejsce
50 m st. klasycznym - 11 miejsce
50 m st. dowolnym - 11 miejsce
Oskar Burzyński 50 m st. grzbietowym - złoty medal
50 m st. motylkowym - złoty medal
50 m st. klasycznym - 6 miejsce
50 m st. dowolnym - złoty medal
roczniki 2007 i 2008
Zofia Wadecka 50 m st. grzbietowym - srebrny medal
100 m st. zmiennym - złoty medal
50 m st. motylkowym - srebrny medal
50 m st. klasycznym - złoty medal
50 m st. dowolnym - srebrny medal
Zofia Lisiak 50 m st. grzbietowym - 9 miejsce
100 m st. zmiennym - 8 miejsce
50 m st. motylkowym - 11 miejsce
50 m st. klasycznym - 9 miejsce
50 m st. dowolnym - 11 miejsce
Alicja Raźniewska 50 m st. grzbietowym - 6 miejsce
100 m st. zmiennym - 5 miejsce
50 m st. motylkowym - 6 miejsce
50 m st. klasycznym - 6 miejsce
50 m st. dowolnym - 7 miejsce
Kalina Stężalska 50 m st. grzbietowym - 12 miejsce
100 m st. zmiennym - 18 miejsce
50 m st. motylkowym - 10 miejsce
50 m st. klasycznym - 23 miejsce
50 m st. dowolnym - 18 miejsce
Nadia Kucharczyk 50 m st. grzbietowym - 27 miejsce
100 m st. zmiennym - 7 miejsce
50 m st. motylkowym - 9 miejsce
50 m st. klasycznym - 5 miejsce
50 m st. dowolnym - 13 miejsce
Mikołaj Balik 50 m st. grzbietowym - brązowy medal
100 m st. zmiennym - brązowy medal
50 m st. motylkowym - brązowy medal
50 m st. klasycznym - srebrny medal
50 m st. dowolnym - 6 miejsce
Jakub Dokurno 50 m st. grzbietowym - 7 miejsce
100 m st. zmiennym - 5 miejsce
50 m st. motylkowym - 4 miejsce
50 m st. klasycznym - 6 miejsce
50 m st. dowolnym - 7 miejsce
Jeremi Szewczyk 50 m st. grzbietowym - 20 miejsce
50 m st. motylkowym - 10 miejsce
50 m st. klasycznym - 13 miejsce
50 m st. dowolnym - 12 miejsce
Równolegle w Poznaniu odbywały się zawody Grand Prix Polski w pływaniu Zawody Kwalifikacyjne do Mistrzostw Świata w Windsor, w których w barwach „Słowianki” Gorzów wystartowała nasza Weronika Tomasiak zajmując 5 miejsce w wyścigu na 200 m stylem motylkowym …no niestety kwalifikacji jeszcze nie było, ale może za jakiś czas?
A my już dziś zapraszamy wszystkie nasze „FOCZKI”
(te najmniejsze i te większe)
na
„Zawody Mikołajkowe”,
które planujemy na 3 grudnia!
SPORT, ZABAWA i REKREACJA
oraz „słodkie BUZIAKI” od Mikołaja!!!