W sobotę 19 stycznia 2013 r blisko 80 - cioro dzieci uczestniczyło w "Noworocznych" zawodach
pływackich.

p1030227

Blisko osiemdziesięcioro dzieci - członków UKS "Foka" zjawiło się w sobotę rano na basenie 'Wodny raj" aby wziąć udział w "Noworocznej" imprezie pływackiej przeprowadzonej w formie zawodów i zabaw.
 Dosłownie kilka minut przed godz. 10 basen wypełniła muzyka zaserwowana przez prowadzącego imprezę Irka Kręgowskiego co było znakiem, że za lada moment zaczną się zawody i zabawa.

Niemal punktualnie o godz 10.00 wszyscy uczestnicy tradycyjnie ustawili się wzdłuż basenu a zawody otworzył Burmistrz Choszczna Pan Robert Adamczyk.

Przy tej okazji odbyła się również miła uroczystość pożegnania dwójki naszych wychowanków, którzy postanowili rozwijać i kontynuować swoją dalszą karierę pływacką w innych, większych klubach (taka jest też idea i cel naszego UKS-u ). Na podwyższeniu stanęli Joanna Groblica - od stycznia zawodniczka MKP Szczecin oraz Maksymilian Miśkiewicz - od września  w MKP "Słowianka" Gorzów Wielkopolski. Słowa podziękowania i uznania za dotychczasowe reprezentowanie naszego miasta wyraził Pan Burmistrz a także wręczył upominki. Podziękowania złożył także Prezes UKS "Foka" Pan Jacek Klucznik wręczając pamiątkowe statuetki. Odchodzących pożegnali też zawodnicy "Foki".
W dalszej części odbyła się kolejna miła uroczystość przekazania przez fundatorów nowych strojów reprezentacyjnych "Foki". Na ręce zawodników "grupy sportowej" Panowie Rober Ozimek właściciel Zakładu Przetwórstwa Mięsnego  "Ozimek" oraz Rafał Brudkiewicz współwłaściciel firmy "MPSPORT" przedstawiciel "Sallera" - odzież i akcesoria sportowe, symbolicznie przekazali zakupione przez siebie 20 kompletów reprezentacyjnych firmy "SALLER". Trzeba tu zaznaczyć, że obaj Panowie są mocno związani z Akademią Piłkarską "Gavia" i srodowiskiem piłkarskim a mimo to postanowili wesprzeć nasz Klub. Podziękowania za ten miły i cenny gest oraz pamiątkowe statuetki "Przyjaciół Foki" przekazał Prezes Jacek Klucznik.
Po tych miłych wydarzeniach swoje umiejętności zaprezentowali zawodnicy "grupy sportowej" płynąc w dwóch sztafetach różnymi stylami. Na ostatnich zmianach popłynęli Asia Groblica i Maks Miśkiewicz uważnie obserwowani przez swoich młodszych kolegów.

No i zaczęły się zawody!

Najpierw przedszkolaki, potem pierwszoklasiści, drugoklasiści itd.
Pomimo, iż były to zawody zabawowe wyraźnie dało się odczuć ducha sportowego bo rywalizacja, zwłaszcza tych najmłodszych, była naprawdę zacięta.
Przy tej okazji "wyłowiliśmy" kilka dotychczas ukrytych talentów (taki był miedzy innymi cel tych zawodów) i będziemy się uważnie przyglądali ich postępom.
Po wyścigach zaczęły się konkursy i zabawy. W dużym basenie były wyścigi na makaronach, wyścigi z delfinkami, przeciąganie liny w wodzie, konkurs najdłuższego nurkowania, sztafeta w koszulkach a w małym basenie cały czas trwały zabawy dla najmłodszych - między innymi sztafeta "nurków", wyławianie zatopionych przedmiotów itp.

Dwie godziny minęły bardzo szybko!
Na koniec wszystkich uczestników udekorowano pamiątkowymi medalami tej imprezy - bo w tym dniu wszyscy byli wygranymi oraz pogratulowano udziału.
Imprezę zakończył zarządzony przez Irka Kręgowskiego skok trenerów do wody - styl dowolny!!! (niektórzy potraktowali to bardzo poważnie i ostro "wiosłowali" cały basen)

Przy szatni czekała jeszcze "owocowa" niespodzianka zafundowana przez "NETTO", które  zabezpieczyło imprezę również napojami dostępnymi cały czas w trakcie jej trwania.

Przez cały czas trwania imprezy na widowni wystawione zostały medale i dyplomy, zdobyte przez zawodników naszego Klubu w ubiegłym roku. Byla to tylko niewielka ich część gdyż nie wszystkie dotarły na czas a i miejsca na wystawę mieliśmy niewiele.

Mamy nadzieję, że impreza podobała się zarówno uczestnikom jak i kibicującym rodzicom i że stanie się ona tradycją stycznia.

W sekrecie zdradzimy także, iż zapadła już wstępna decyzja o zorganizowaniu podobnej w czerwcu a jeśli aura na to pozwoli być może na powietrzu wraz z atrakcjami, których nie dało się zorganizować w basenie, ale jakimi...to tajemnica!!!

Składamy serdeczne podziękowania:

• Panu Burmistrzowi Robertowi Adamczykowi za pamięć i uświetnienie obecnością naszej imprezy;
  • Panom Robertowi Ozimkowi i Rafałowi Brudkiewiczowi - oczywiście za zakup strojów ale także za znalezienie czasu aby nas odwiedzić;
  • kierownictwu i pracownikom basenu "Wodny raj" za pomoc w organizacji, zwłaszcza techniczną ale także za wyrozumiałość i cierpliwość;
  • Irkowi Kregowskiemu za oprawę muzyczną, świetne i humorystyczne poprowadzenie imprezy a także opanowanie (sprzęt "zastrajkował" i dosłownie kilka minut przez rozpoczęciem za jego "namową" zdecydował się uruchomić)
  • rodzicom zaangażowanym w pomoc przed jak i w trakcie imprezy a szczególnie Beacie Ginter, Kasi Mężykowskiej, Krzyśkowi Kozikowskiemu i Markowi Pokornieckiemu;
  • wszystkim rodzicom, za to że znaleźli czas i przyprowadzili swoje dzieci na basen a także kibicowali im z trybun;
  • Panu Tadeuszowi Krawcowi za plakat i promocję.

Zarząd UKS "Foka"

Fotki z imprezy wykonane przez Beatę Ginter w "galerii", również na stronie choszczno.pl a jeśli posiadacie Państwo także swoje zdjęcia i chcielibyście je udostępnić na stronie "Foki" to prosimy o przesyłanie na adres mail : foka.choszczno@o2.pl
fotki powinny być w formacie jpg i wielkości max. do 144 KB.