W weekend 23 – 24 kwietnia
25 osobowa reprezentacja pływaków naszego klubu zdobyła
47 medali (18 złotych, 20 srebrnych, 9 brązowych)
w VIII Otwartych Mistrzostwach Kołobrzegu
w Pływaniu Dzieci i Młodzieży.
Dało nam to 2 miejsce w klasyfikacji medalowej tej imprezy.
Dwudniowe zawody zgromadziły łącznie 344 zawodników z 21 klubów w wieku od 7 do 18 lat startujących w 28 konkurencjach indywidualnych.
link do prawie 500 fotek z tych zawodów:https://www.facebook.com/UKS-FOKA-Choszczno-gr-sportowa-781467558608836/photos/?tab=album&album_id=996815463740710
Do okrągłej liczby 50 medali zabrakło niewiele bo medalowymi wynikami były też trzy starty, które niestety zakończyły się dyskwalifikacjami naszych zawodników. To zdarza się nawet najlepszym!
A oto indywidualne wyniki naszych poszczególnych zawodników:
8 lat i młodsi
Alicja Raźniewska 25 m st. klasycznym złoty medal
25 m st. dowolnym złoty medal
25 m st. motylkowym (kat OPEN 7-9 lat) 6 miejsce
Kalina Stężalska 25 m st. grzbietowym złoty medal
25 m st. dowolnym 6 miejsce
25 m st. motylkowym (kat OPEN 7-9 lat) 10 miejsce
Nadia Kucharczyk 25 m st. grzbietowym 9 miejsce
25 m st. klasycznym brązowy medal
Jakub Dokurno 25 m st. grzbietowym złoty medal
25 m st. dowolnym złoty medal
25 m st. motylkowym (kat OPEN 7-9 lat) 6 miejsce
9 lat
Zofia Wadecka 25 m st. klasycznym złoty medal
25 m st. dowolnym brązowy medal
25 m st. motylkowym (kat OPEN 7-9 lat) brązowy medal
Zofia Lisiak 25 m st. grzbietowym srebrny medal
25 m st. dowolnym 8 miejsce
25 m st. motylkowym (kat OPEN 7-9 lat) 8 miejsce
Julia Kęsik 25 m st. grzbietowym 5 miejsce
25 m st. dowolnym 9 miejsce
Mikołaj Balik 25 m st. klasycznym złoty medal
25 m st. dowolnym brązowy medal
25 m st. motylkowym (kat OPEN 7-9 lat) brązowy medal
10 lat
Hanna Aleksandrowicz 100 m st. zmiennym srebrny medal
100 m st. dowolnym złoty medal
50 m st. motylkowym złoty medal
50 m st. klasycznym srebrny medal
Antonina Mężykowska 100 m st. klasycznym srebrny medal
50 m st. grzbietowym brązowy medal
100 m st. grzbietowym srebrny medal
50 m st. dowolnym brązowy medal
Nikola Błaszczyk 50 m st. grzbietowym 7 miejsce
100 m st. dowolnym 5 miejsce
Oskar Burzyński 100 m st. zmiennym srebrny medal
100 m st. dowolnym złoty medal
50 m st. motylkowym złoty medal
100 m st. grzbietowym złoty medal
200 m st. dowolnym (kat OPEN 10-18 lat) 26 miejsce
11 lat
Olga Parol 100 m st. zmiennym srebrny medal
100 m st. dowolnym złoty medal
50 m st. motylkowym srebrny medal
50 m st. klasycznym srebrny medal
200 m st. dowolnym (kat OPEN 10-18 lat) 13 miejsce
Katarzyna Kozikowska 100 m st. klasycznym srebrny medal
50 m st. grzbietowym 5 miejsce
100 m st. grzbietowym 5 miejsce
50 m st. dowolnym 6 miejsce
200 m st. dowolnym (kat OPEN 10-18 lat) 21 miejsce
Małgorzata Strzelczyk 100 m st. zmiennym 8 miejsce
100 m st. dowolnym 8 miejsce
50 m st. motylkowym 5 miejsce
50 m st. dowolnym 8 miejsce
200 m st. dowolnym (kat OPEN 10-18 lat) 20 miejsce
Emila Furs 100 m st. klasycznym 4 miejsce
50 m st. grzbietowym 7 miejsce
100 m st. grzbietowym 9 miejsce
50 m st. dowolnym 11 miejsce
Igor Grzesik 100 m st. zmiennym złoty medal
100 m st. klasycznym złoty medal
50 m st. motylkowym złoty medal
50 m st. klasycznym złoty medal
200 m st. dowolnym (kat OPEN 10-18 lat) 24 miejsce
Bartłomiej Pieńkowski 50 m st. grzbietowym DV
100 m st. dowolnym złoty medal
50 m st. motylkowym złoty medal
50 m st. dowolnym DV
200 m st. dowolnym (kat OPEN 10-18 lat) 22 miejsce
Kacper Kurek 100 m st. zmiennym srebrny medal
50 m st. grzbietowym srebrny medal
50 m st. motylkowym DV
50 m st. klasycznym 4 miejsce
200 m st. dowolnym (kat OPEN 10-18 lat) 27 miejsce
Igor Włodarczyk 100 m st. klasycznym 6 miejsce
100 m st. dowolnym 6 miejsce
50 m st. motylkowym srebrny medal
50 m st. dowolnym 4 miejsce
200 m st. dowolnym (kat OPEN 10-18 lat) 30 miejsce
12 lat
Iga Czerniawska 100 m st. klasycznym srebrny medal
100 m st. dowolnym 7 miejsce
50 m st. klasycznym srebrny medal
50 m st. dowolnym 5 miejsce
200 m st. dowolnym (kat OPEN 10-18 lat) 12 miejsce
Łukasz Kęsik 100 m st. zmiennym srebrny medal
100 m st. dowolnym srebrny medal
50 m st. motylkowym brązowy medal
50 m st. dowolnym srebrny medal
200 m st. dowolnym (kat OPEN 10-18 lat) 15 miejsce
Alan Kurek 100 m st. zmiennym brązowy medal
100 m st. dowolnym 4 miejsce
50 m st. motylkowym 6 miejsce
50 m st. dowolnym 4 miejsce
200 m st. dowolnym (kat OPEN 10-18 lat) 19 miejsce
13 lat
Bruno Fidos 100 m st. klasycznym srebrny medal
100 m st. dowolnym 12 miejsce
50 m st. motylkowym 7 miejsce
50 m st. klasycznym 4 miejsce
200 m st. dowolnym (kat OPEN 10-18 lat) 21 miejsce
14-18 lat
Michalina Mężykowska 100 m st. klasycznym 4 miejsce
100 m st. dowolnym 6 miejsce
50 m st. motylkowym 5 miejsce
50 m st. klasycznym brązowy medal
200 m st. dowolnym (kat OPEN 10-18 lat) 16 miejsce
Ogólnie należy uznać, że zawody były dla nas bardzo udane i są dobrym prognostykiem przed zbliżającym się w końcu maja finałem „Ligi Miast” oraz najważniejszą dla 11 i 10 latków „Ogólnopolskimi Drużynowymi Zawodami Dzieci”. Do tego czasu tę grupę chcemy sprawdzić jeszcze dwukrotnie podczas „Otwartych Mistrzostw Gryfina” oraz „XVII Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży w Pływaniu”, która odbędzie się w Koszalinie.
Wykorzystując piękną pogodę w trakcie przerwy pomiędzy blokami zawodów nie odmówiliśmy sobie spaceru po plaży!