Historyczny wynik
 Łukasza KĘSIKA
 w Drużynowym Wieloboju Pływackim !!!

img 0221 t2

„Floating Arena” w Szczecinie była miejscem rozgrywania tegorocznego Drużynowego Wieloboju Pływackiego naszego Okręgu dla zawodników 10-11 lat. Zawody przeprowadzono w dwóch blokach
- I w piątek 23 maja, a II w sobotę 24. Każdy zawodnik musiał wystartować w czterech konkurencjach.

Są to najważniejsze zawody w sezonie dla tych zawodników i można je uznać za Mistrzostwa Okręgu a jednocześnie korespondencyjne Mistrzostwa Polski, bowiem wg Regulaminu Polskiego Związku Pływackiego tego typu zawody rozgrywane są równolegle we wszystkich okręgach. Po zakończeniu sporządzone i opublikowane zostaną rankingi drużynowe jak również indywidualne wieloboju a także rankingi indywidualne poszczególnych konkurencji.

Prawo startu w tej imprezie miały tylko kluby i zawodnicy posiadający aktualne Licencje PZP.

W Szczecinie na starcie stanęło blisko 250 zawodników i zawodniczek z 10 klubów naszego Okręgu -MKP Szczecin, „Słowianki” Gorzów, „Znicza” Koszalin, IUKP Police, H2O Koszalin, „Neptuna” Stargard, MKP Kołobrzeg, MKP Myślibórz, „Marlina’ Gryfino– a więc wszystkich najsilniejszych klubów naszego rejonu.

Wśród nich i czwórka naszych pływaków:

- w roczniku 2004 – Iga CZERNIAWSKA i Łukasz KĘSIK;

- w roczniku 2003 – Weronika GINTER i Bruno FIDOS.

Historycznego dla „Foki” wyczynu dokonał Łukasz KĘSIK, który nie tylko, że zdobył dla nas pierwszy takiej rangi medal to dodatkowo tych medali zdobył aż trzy.

Najcenniejszy - złoty w wyścigu na 50 m stylem klasycznym uzyskując czas 45,01

- srebrny na 100 m. stylem zmiennym - czas 1:27,31

- brązowy na 50 m. stylem dowolnym – czas 34,07

I dodatkowo w wyścigu na 50 m. stylem grzbietowym zajął V miejsce.

Ostatecznie zajął II miejsce w wieloboju wg punktacji FINA.

Niezły start odnotowała także Iga Czerniawska.

W zmiennym na 100 m. zajęła bardzo dobre VI miejsce z czasem 1:35,23,

VIII miejsce na dystansie 50 m. stylem dowolnym z czasem 37,98,

IX miejsce na 50 m stylem klasycznym - 50,53.

Nieco gorzej poszło w grzbiecie gdzie Iga uplasowała się dokładnie w środku stawki zajmując
XX lokatę.

W wieloboju zajęła IX miejsce na 40 sklasyfikowanych zawodniczek.

Nieźle i na miarę swoich możliwości popłynął na 100 m. stylem klasycznym Bruno FIDOS zajmując XIII pozycję.

W pozostałych startach pomimo widocznej progresji wyników Bruno a także Weronika Ginter zajmowali dalsze pozycje.