II runda "Ligi Miast"
 w Stargardzie
15 marzec 2014 r.

II runda tegorocznej edycji „Ligi Miast” dla zawodników roczników 2003 i 2004 zorganizowana została 15 marca na basenie Gimnazjum nr 4 w Stargardzie Szczecińskim.

Niestety, udziału w tych zawodach kilku naszych zawodników wykluczyły choroby, dlatego nasza reprezentacja była dosyć skromna, bo tylko 6 osobowa. Mimo, że skromna to i tak zaznaczyła swoją obecność zdobywając 3 medale oraz 8 miejsc od IV do VIII wyróżnionych dyplomami.

Medale zdobył niezawodny Łukasz Kęsik - srebro w wyścigu 50 m stylem grzbietowym oraz brąz na 100 m stylem zmiennym.

Zaznaczyć trzeba, iż Łukasz złoto w grzbiecie przegrał o kilka centymetrów z zawodnikiem z Polic, jednak wiele wskazywało na to, że rywal Łukasza nie walczył uczciwie, czego niestety nie zauważyli sędziowie. Potwierdziło się to w wyścigu sztafetowym, w którym zawodnik ten ponownie w ten sam sposób próbował wykorzystać nieuwagę sędziów, ale tym razem się przeliczył i spowodował dyskwalifikację swojej sztafety.

Pierwszy w swej „pływackiej karierze” medal –brąz na 50 m. motylkowym - zdobył Bruno Fidos i widać, że chłopak ten robi postępy - z zawodów na zawody zajmuje co raz wyższe lokaty.

Na wyróżnienie zasługują także plasujący się tuż za podium, bo na 4 miejscu rywalizująca z o rok starszymi koleżankami Olga Parol w grzbiecie 50 m i na takim samym dystansie Miłosz Bartkowiak.

Słowa uznania należą się także pozostałym dwom naszym pływakom, którzy popłynęliponad swoje dotychczasowe możliwość znacznie poprawiając swoje „życiówki” -Szymon Suchalet zajął bardzo dobre 6 miejsce na 100 m. dowolnym a Bogusz Łagowski po ponad miesięcznej przerwie spowodowanej chorobą i dosłownie po dwóch treningach zajął 8 miejsce na 50 m stylem dowolnym.