w Wieloboju Sprinterskim
"Fliegel Sprint"

w Gryfinie
29.03.2014 r.

W sobotę 29.03.2014 r. w Gryfinie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Wieloboju Sprinterskim „Fliegel Sprint”. Wśród niemal 340 zawodników i zawodniczek z 11 klubów, wystartowało 21 pływaków FOKI Choszczno. Zawodnicy musieli wystartować w czterech konkurencjach każdym stylem, a suma uzyskanych punktów FINA decydowała o końcowej klasyfikacji.

Nie zawiedli nasi najmłodsi, którzy spośród sześciu pierwszych miejsc w ich kategoriach wiekowych zdobyli aż trzy.

W roczniku 2006pierwsi byli Antonina Mężykowska i Oskar Burzyński, a w roczniku 2005 Olga Parol.

Ponadto Katarzyna Kozikowska i Igor Grzesik zdobyli srebrne medale, a na wyróżnienie zasługuje też Hanna Aleksandrowicz, która w swoim debiucie zajęła IV miejsce.

Pozostali też spisali się bardzo dobrze zajmując bardzo wysokie lokaty:

Otylia Piechowiak i Igor Włodarczyk miejsca V, Emilia Furs miejsce VI, Alicja Tomasiak IX, a Zofia Lewandowska XII.

Nieco gorzej wiodło się naszym zawodnikom w starszych kategoriach wiekowych. Nie tylko była bardzo silna konkurencja, ale i bardzo rygorystycznie (tym razem) do zawodów podeszli sędziowie, wychwytując wszystkie najdrobniejsze błędy. Trzeba było wykazać się nie tylko szybkim pływaniem, ale również umiejętnością koncentracji i opanowania emocji przez cały czas trwania zawodów. Przekonał się o tym Łukasz Kęsik, który do ostatniej konkurencji walczył o złoty medal, ale delikatny, przedwczesny start w kraulu pozbawił go tej szansy i niestety w końcowej klasyfikacji nie został ujęty.

Najlepsze miejsca zajęły Iga Czerniawska VI, Michalina Mężykowska VIII i Sandra Górska X.

Poza ww. wymienionymi Choszczno reprezentowali także Weronika Ginter, Joanna Czamarczan, Julia Raszke, Miłosz Bartkowiak, Szymon Suchalet i Bruno Fidos.