W Świdwinie, w sobotę 26 kwietnia po raz szósty odbył się Turniej Pływacki im. Zbigniewa Książka – ppłk Wojska Polskiego, zastępca dowódcy 22 Bazy Lotniczej, mieszkaniec Świdwina. Zginął tragicznie w katastrofie lotniczej samolotu Casa pod Mirosławcem w 2008 r.

dsc04274

dsc04267dsc04251

dsc04262

dsc04326

dsc04249

„FOKA” tym razem zaprezentowała się w 21 osobowym składzie zdobywając aż 16 medali złotych, 3 srebrne i 6 brązowych, a także wygrywając w dwóch konkurencjach sztafetowych. W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy miejsce II ulegając tylko liczniejszej ekipie gospodarzy.

dsc04407

Zawodnicy mieli prawo startu w dwóch konkurencjach i aż siedmiu naszych pływaków wygrała obie zdobywając po dwa złote medale. Byli to:

i Alan Kurek

popłynęli też bardzo dobrze i mimo, iż nie stanęli na podium to czasem brakowało do niego naprawdę niewiele Miłosz np. dwa razy był 4, Ala 4 i 5 a Emi i Zosiazajęły miejsca 5 i 6. Nieco dalej uplasował się Alan, ale osiągnięte rezultaty czasowe były naprawdę bardzo dobre.

Warto dodać, że dla Emi, Kacpra i Alana zawody te były debiutem a ponadto Emi klasyfikowana była ze starszymi koleżankami. Dla niektórych naszych zawodników były to pierwsze medale w ich „karierze”, a po raz pierwszy, niespodziewanie złoto zdobyła Otylia i to w dniu swoich urodzin! GRATULUJEMY!

Po zakończeniu konkurencji indywidualnych rozegrano dwa wyścigi sztafetowe i oba wygrały nasze drużyny.