W sobotę 11 kwietnia br., 20-osobowa ekipa pływaków naszego klubu wywalczyła w Kołobrzegu 23 medale w konkurencjach indywidualnych - 3 złote, 13 srebrnych i 7 brązowych

DSC 0186

„VII Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu w Pływaniu” odbywające się na obiekcie Aquaparku „Milenium” zgromadziły na starcie 344 zawodniczek i zawodników z 24 klubów nie tylko z naszego regionu, bo byli także zawodnicy z Bydgoszczy czy Poznania. Spektrum wiekowe było bardzo duże: startowały dzieci zarówno 6-letnie, jak i młodzież 19-letnia mająca już na swoim koncie wiele sukcesów sportowych w Polsce i na świecie. Byli wśród nich także aktualni reprezentanci Polski, dzięki czemu najmłodsi mogli podpatrywać tych najlepszych. Oczywiście każdy rocznik klasyfikowany był oddzielnie, ale były także kategorie OPEN. Zawody rozłożone były na dwa dni, jednak my zdecydowaliśmy się na start tylko w sobotę. Mimo tego ilość wywalczonych medali w tym dniu uplasowała nas na 3 pozycji w klasyfikacji medalowej całych zawodów.

Medale wywalczyli:

Igor Grzesikzłoty 100 zmiennym i złoty 100 klasycznym

Bartek Pieńkowski złoto 100 dowolnym i srebro 100 zmiennym

Oskar Burzyńskisrebrny 25 klasycznym, srebrny 25 dowolnym i srebrny 50 grzbietowym w kat. OPEN

Olga Parol srebrny 100 zmiennym i srebrny 100 klasycznym

Hania Aleksandrowiczsrebrny 50 grzbietowym w kat. OPEN i brązowy 25 dowolnym

Tosia Mężykowska srebrny 25 grzbietowym i brązowy 25 klasycznym

Kasia Kozikowskasrebrny 50 grzbietowym i brązowy 100 dowolnym

Łukasz Kęsiksrebrny 100 klasycznym i brązowy 100 zmiennym

Michalina Mężykowskasrebrny 100 zmiennym i brązowy 100 klasycznym

Kacper Kurek srebrny 100 dowolnym

Igor Włodarczyksrebrny 50 grzbietowym

Iga Czerniawskabrązowy 100 klasycznym

Zosia Wadeckabrązowy 25 dowolnym

Poza ww. Fokę reprezentowali Gabrysia Kurek, Małgosia Strzelczyk, Emilka Furs, Tomek Rutkiewicz, Piotrek Ratuszniak, Alan Kurek i Bruno Fidos. Medali nie udało się im zdobyć, ale niektórym zabrakło niewiele, bo np. Małgosia była 4, a Emila 5 w wyścigu na 100 klasycznym. Na takim samym dystansie Bruno był 7, Alan natomiast znacznie poprawił swoje życiowe rekordy. Najmłodsza z naszej ekipy, startująca po raz pierwszy Gabrysia Kurek (kolejna z klanu) mimo, iż nie zdobyła medalu i dodatkowo miała małego pecha – w trakcie wyścigu spadły jej okularki – nie zniechęciła się i zapowiada, że będzie startowała w kolejnych zawodach, a te dla niej za dwa tygodnie w Świdwinie. Pozostali natomiast już za tydzień zaprezentują się w Gryfinie.

DSC 0148

Dzięki wsparciu rodziców, do Kołobrzegu wyjechaliśmy w piątek po południu i już wieczorem mogliśmy zażywać spaceru po plaży przy zachodzącym słońcu, no i … mogliśmy porządnie się wyspać przed sobotnimi zmaganiami, które zaczynały się od wczesnych godzin porannych.

Zawody w Kołobrzegu były zorganizowane bardzo fajnie i być może niektóre pomysły i rozwiązania, które podpatrzyliśmy wykorzystamy u nas. Wszystkie „foczki” i ich opiekunowie byli bardzo zadowolni z tego wyjazdu, dlatego chętnie umieścimy go na stałe w naszym kalendarzu imprez, które należy corocznie „zaliczyć”. :)

DSC 0381

Link do pełnych wyników na stronie Megatiming: