Zawodami w Stargardzie Szczecińskim w dniu 13-12-2014 r. zainaugurowane zostały pływackie, tegoroczne rozgrywki w ramach „Ligi Miast”.

IMG 2646

Link do fotek Grzegorza Parola na końcu tekstu!!!

W naszej opinii był to niezły start i całkiem przyzwoite rezultaty, zarówno medalowe jak i same osiągnięcia czasowe. Reprezentowało nas 14-cioro zawodników z roczników 2004, 2005 i młodsze. W sumie zdobyliśmy 10 medali, w tym 4 złote, 4 srebrne i 2 brązowe, a poza tym 8 miejsc nagradzanych dyplomami. Ukoronowaniem było zwycięstwo w sztafecie młodszej na dystansie 4 x 50 m stylem dowolnym i II miejsce w sztafecie starszej 4 x 50 m stylem dowolny. Obie sztafety zostały udekorowane medalami i otrzymały okazałe puchary.

Po dwa złote medale w swoich kategoriach wiekowych zdobył niezawodny duet kuzynów: Łukasz Kęsik i Igor Grzesik.

Łukasz - 100 m stylem klasycznym i 100 m stylem grzbietowym

Igor- 50 m stylem klasycznym i 50 m stylem grzbietowym.

Alan Kurek – 4 miejsce 100 m st. klasycznym

„Złota” sztafeta 4 x 50 m dowolnym rocznika 2005 płynęła w składzie: Kasia Kozikowska, Igor Włodarczyk, Olga Parol i Igor Grzesik.

IMG 2604IMG 2636

„Srebrna” 4 x 50 m dowolnym rocznika 2004: Kacper Kurek, Alan Kurek, Iga Czerniawska oraz Łukasz Kęsik.

IMG 2611IMG 2644

W naszej reprezentacji wystąpiła również Małgosia Strzelczyk, która wciąż się uczy dzielnie walcząc u boku bardziej „doświadczonych” koleżanek i uzyskuje przyzwoite wyniki oraz debiutująca, najmłodsza Zosia Wadecka. Właśnie tym najmłodszym, czyli Zosi i Emi należą się szczególne uznanie za odwagę, za waleczność i bardzo dobre rezultaty.

Oczywiście cieszą medale i miejsca w tych zawodach, ale naszym celem jest zajęcie jak najwyższych lokat w klasyfikacji końcowej cyklu tych zawodów. Szczególnie w klasyfikacji indywidualnej. Na tym się koncentrujemy! Klasyfikacja ta sporządzana jest po zsumowaniu punktów uzyskanych za poszczególne konkurencje wg tabel FINA (Światowa Federacja Pływacka). Mówiąc wprost - uzyskany czas w poszczególnych konkurencjach zamieniany jest na punkty, a suma punktów decyduje o końcowej lokacie.

Na kolejną edycję tego cyklu zapraszamy kibiców i miłośników pływania w połowie marca na nasz basen „Wodny Raj”. Zakończenie i podsumowanie organizuje tym razem „Wodnik” Police.