W sobotę 22 listopada 2014 r. po raz pierwszy w tym sezonie zawodnicy naszego klubu wzięli udział w zawodach pływackich. W Gryfinie wystartowaliśmy w „Ogólnopolskim Mityngu Pływackim Laguna Cupʼ 14”. Do konkurencji, poza czołówką naszego regionu, stanęli bardzo „mocni” zawodnicy „Warty” Poznań. Łącznie 210 zawodników. Nasz start, pomimo widocznych braków treningowych spowodowanych przedłużoną przerwą techniczną basenu, należy uznać za udany. Widać progres i prawdopodobnie na kolejnych zawodach dogonimy, a być może przegonimy naszych rywali. Zdobyliśmy łącznie 10 medali z czego 4 złote, a trzy z nich zdobył Igor Grzesik. Jeden dołożył Bartek Pieńkowski, który dodatkowo uznany został najlepszym zawodnikiem w swoim roczniku. Ponadto zajęliśmy 18 miejsc tuż za podium nagradzanych dyplomami. W startach sztafet także staliśmy „na pudle”. Trzecie miejsce zajęły dziewczęta w sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym, a chłopcy – drugie miejsce w wyścigu 4 x 50 stylem zmiennym. Ponadto obie sztafety zajęły czwarte miejsca w innych wyścigach.

Sztafety:

Dziewczęta - Katarzyna Kozikowska, Antonina Mężykowska, Olga Parol i Iga Czerniawska

- brąz 4 x 50 stylem dowolnym

- 4 miejsce 4 x 50 stylem zmiennym

Chłopcy – Oskar Burzyński, Bartek Pieńkowski, Igor Włodarczyk i Igor Grzesik

- srebro 4 x 50 stylem zmiennym

- 4 miejsce 4 x 50 stylem dowolnym

Wśród pozostałych naszych „fok” szczególny postęp był widoczny u Hanny Aleksandrowicz, której niewiele zabrakło do czołówki. Bardzo dzielnie z dużo starszymi konkurentkami rywalizowała Emi Chmura. Zapewne będzie to procentowało w przyszłości. Debiut odnotowała Małgorzata Strzelczyk i widać, że ma potencjał, który predysponuje ją do sportu. Dobrze zaprezentowali sięrównież Emilia Furs i Alan Kurek.

W trakcie zwodów zawodnicy starszych roczników czyli 2002 i 2003 startowali w konkurencjach, które zaliczane były do obowiązkowego” Ogólnopolskiego Sprawdzianu Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej”. Michalina Mężykowska i Joanna Czamarczan przepłynęły dystans 800 m (32 baseny) stylem dowolnym, a Weronika Ginter i Bruno Fidos 400 m (16 basenów). Wszyscy pokonali także bardzo trudne, również obowiązkowe 200 m stylem zmiennym. Sprawdzian został zaliczony. Dodatkowo rywalizowali w innych konkurencjach. Michalina zajęła 7, a Bruno 8 miejsce w konkurencji 100 m. stylem klasycznym.

Przy okazji odbyło się spotkanie trenerów i działaczy, w trakcie którego ustalono miejsca i terminy rozgrywania tegorocznych zawodów w ramach „Ligi Miast”. Miło nam poinformować, że 14 marca 2015 r. ponownie w Choszcznie gościć będziemy najlepszych zawodników naszego województwa. Tym razem roczników 2004, 2005 i młodszych.