Tuż przed długim weekendem, 26 kwietnia, czwórka naszych pływaków wzięła udział w III Rundzie Grand Prix Województw Zachodniopomorskiego i Lubuskiego, która odbyła się w Szczecinie. Tym razem wyścigi przeprowadzono na basenie 50 metrowym.

lll

Starty na basenie olimpijskim dla naszych zawodników są rzadkością nie wspominając o możliwości treningu na takim obiekcie, dlatego potraktowaliśmy  je szkoleniowo. Mimo to i tak osiągnięte rezultaty i zajęte lokaty są przyzwoite. Najlepszy start odnotował Jakub Dokurno, który zajął czwarte miejsce na 50 m stylem motylkowym i szóste miejsce na 50 m stylem dowolnym a przy okazji znacznie poprawił swoje rekordy życiowe. Tylko nieco gorsze lokaty, bo piąte miejsce na 50 motylkowym i  szóste na 50 dowolnym, zajął jego młodszy brat Kamil Dokurno. „Fokę” reprezentowały jeszcze Julia Krycka i Aleksandra Garbiak, które plasowały się nieco dalej. Na usprawiedliwienie trzeba dodać, że obie dziewczyny startowały po raz pierwszy po kilku miesiącach przerwy w treningach.

A już dziś zapraszamy do kibicowania w zawodach dla dzieci od 7 do 11 lat pod nazwą „Choszczeńskie Sprinty Pływackie”, które 3 czerwca UKS „Foka” organizuje w Pływalni "Wodny Raj”.