13 kwietnia (sobota) w Szczecinie odbyła się  Finałowa IV Edycja Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej. Z zawodów wróciliśmy z pięcioma medalami – złotym, srebrnym i trzema brązowymi.

56852769 419228355572809 8850066033675862016 n

Swoją klasę pokazała oczywiście Nadia Kucharczyk zdobywając dwa medale – złoty na 200 m st. zmiennym oraz brązowy na 100 m st. dowolnym. Bardzo dobrze popłynęła Alicja Raźniewska, która również zdobyła dwa medale – brązowy na 100 m st. klasycznym oraz brązowy na 200 m st. zmiennym.  Srebrny medal na 100 m st. dowolnym zdobył Jakub Dokurno. Gratulujemy wszystkim zawodnikom zdobytych miejsc oraz poprawionych czasów!

IV Runda była tą finałową a więc podsumowano cały cykl Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej. Zliczono punkty, które zawodnicy indywidualnie gromadzili na swoich kontach jak i punkty zdobywane przez całą drużynę. Na sukces drużynowy szansę straciliśmy już po I Rundzie, która odbywała się w Gryfinie bo na niej po prostu nie wystartowaliśmy. Przypomnę tylko, że ze względu na fatalne warunki drogowe – gołoledź- zrezygnowaliśmy z wyjazdu na te zawody.

Pozostała nam tylko rywalizacja indywidualna. Aby  zostać sklasyfikowanym w wieloboju indywidualnym zawodnik w roczniku 2009 musiał prawidłowo zaliczyć cztery konkurencje natomiast zawodnicy w roczniku 2008 pięć – w każdym stylu. Suma punktów wyłoniła najlepszych.

Wśród dziewcząt rocznika 2008 drugi rok z rzędu bezkonkurencyjna okazała się Nadia Kucharczyk, która nie dała  szans swoim rywalkom znów wygrywając z dużą przewagą. Trzecią pozycję w tej kategorii zajęła Alicja Raźniewska. Wśród chłopców najbliżej dobrej lokaty był Jakub Dokurno, ale niestety stracił szansę przez błąd techniczny i nie ukończył konkurencji stylem klasycznym.