na „Floating Arenie” w Szczecinie.

Bezkonkurencyjni w swoich startach okazali się Olga Parol i Oskar Burzyński.

22552557 1486618461427072 5487601552943105796 n

22688435 1486615498094035 1649457648304392331 n

W pierwszej z czterech edycji Grand Prix Szkół Podstawowych na starcie stanęło 280 pływaków             z 11 klubów naszego okręgu. W tym sezonie uczestniczą zawodnicy z roczników 2005 i 2006. W pierwszej edycji w swoich startach bezkonkurencyjni byli Olga Parol i Oskar Burzyński. Obydwoje w dwóch startach zdobyli po dwa złote medale - na 50 m st. motylkowym i 100 m st. zmiennym.

22688475 1486615411427377 1143653858520400276 n

22729143 1486615571427361 7359562033795401272 n

Olga przyzwyczaiła nas do tego, że deklasuje swoje konkurentki, ale tym razem było nieco inaczej, bo na pierwszym miejscu podium na 100 motylkiem stanęła razem ze swoją rywalką ze Znicza Koszalin - Wiktorią Tłoczek. Dziewczęta uzyskały identyczny czas z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, co nie zdarza się często. Na usprawiedliwienie trzeba dodać, że Olga popłynęła z dolegliwą kontuzją ręki i w zasadzie te starty miała traktować treningowo co nie zmienia faktu, że na 100 m st. zmiennym wyprzedziła swoje rywalki z dużym zapasem.

Świetnie spisał się też Oskar Burzyński, który podobnie jak Olga wyrasta na „dominatora” w swojej kategorii wiekowej w naszym okręgu,ale i też lokuje się w ścisłej czołówce rankingu ogólnopolskiego.          W zasadzie od jakiegoś czasu w każdym starcie nie daje najmniejszych szans swoim rywalom wygrywając wszystko co może - a wciąż jeszcze widać u niego duże rezerwy.

Bardzo dobry start odnotowała też Hania Aleksandrowicz, która zdobyła srebrny medal na 50 m st. motylkowym oraz zajęła 4 miejsce na 100 m st. zmiennym czym zasygnalizowała, że będzie walczyła o czołowe lokaty w klasyfikacji końcowej.

Mały niedosyt może odczuwać Igor Grzesik, który dwukrotnie zajął 5 miejsce i niewiele zabrakła do miejsc medalowych. Bardzo dobre, bo 6 miejsce na 200 m st. grzbietowym zajął Kacper Kurek.

22550023 1486615318094053 1835915799889762174 n

22687585 1486615494760702 4376517247292062287 n

22688403 1486618458093739 1821484659589722008 n

Pozostali nasi zawodnicy czyli Małgosia Strzelczyk, Kasia Kozikowska, Emilia Furs, Tosia Mężykowska, Nikola Błaszczyk oraz Marcel Olszewski zajmowali nieco dalsze pozycje, ale ich starty też należy uznać za bardzo dobre - zwłaszcza na tym etapie treningu - bo poprawiali swoje rekordy życiowe albo bardzo się do nich zbliżali.

22555167 1486618288093756 2182040691535944047 n

22549724 1486616821427236 7244039350856952858 n

22555068 1486617384760513 4934205469706524754 n

22550029 1486616544760597 2717537690368969742 n

22554726 1486616731427245 4295274973118440261 n

22552520 1486618058093779 2808253320056324935 n

Nie można też zapominać, że jest to początek sezonu, a my treningi zaczęliśmy z pewnym opóźnieniem w stosunku do innych klubów, ale wciąż „gonimy” formę i…naszych rywali!

Warto też wspomnieć , iż w zawodach tych w barwach MKP Szczecin wystartował nasz wychowanek Bartek Pieńkowski, który w wyścigu na 200 m st. grzbietowym zdobył brązowy medal.

Niedawno też w bliźniaczych zawodach Grand Prix, ale dla gimnazjów w barwach szczecińskiego MKP startowali inni nasi wychowankowie – Alan Kurek i Łukasz Kęsik. Alan w świetnym stylu wygrał i zdobył zloty medal w konkurencji 200 m st. motylkowym oraz zdobył brąz na 100 m st. dowolnym. Łukasz zajął 4 miejsce na 200 m st. motylkowym i nieco dalszą lokatę na 100 m st. dowolnym.